2015.06.29 / Poniedziałek / 08:53 - 33 lata Michała Górki

Na Sympatii.pl zmienił mi się dzisiaj wiek, z 32 na 33 lata, to oznacza tylko jedno - mam dziś urodziny! Zazwyczaj spedzałem je w Puławach i właściwie w tym roku będzie tak samo, bo po południu wybywam do Puław, dźwigając ze sobą ciężki komputer i trochę tylko lżejszy monitor LCD. Przede mną trzy dni wolności, a po nich piękny lipiec, wypełniony ponownie pracą na nieco wyższym stanowisku.

Patrzę na swoje zdjęcie i widzę, że wyglądam młodziej niż podczas wielu swoich poprzednich urodzin, być może jest to wpływ moich bliskich relacji ze starszą ode mnie Gosią. Kiedyś myślałem, że najlepszy sposób na odmłodzenie się to otaczanie się dużo mlodszymi dziewczynami, ale dzisiaj mam inną teorię - młodo można się poczuć przy kimś starszym od siebie.

Tak czy siak Gosia mnie nie chce, choć zarazem tęskni za mną i chce się często spotykać, proponuje mi różne wyjazdy, na przykład do Białowieskiego Park Narodowego, na które ja przecież nie mam czasu, bo muszę sobie szukać nowej dziewczyny, prawdziwej partnerki na resztę życia. W szkole powiedziałem kiedyś kolegom, że dopiero jak będę miał 33 lata to znajdę sobie żonę, nadszedł więc ten czas, chciałbym wreszcie się jakoś ustabilizować uczuciowo... Tego mi życzcie w moje urodziny.

Dostałem od Gosi na urodziny bardzo praktyczny prezent - sto prezerwatyw, spośród których jedną spożytkowaliśmy razem. Dziwna trochę ta "przyjaźń"... Być może każdą jedną prezerwatywę powinienem zużyć z inną dziewczyną, ale to raczej nie w moim stylu... Choć życie takie krótkie...


2015.06.25 / Czwartek / 21:06 - Komputer siostry złożony

Lubię składać nowe komputery. To jak tworzenie nowego życia. Miałem kupić siostrze gotowy komputer, ale zmieniłem zdanie i zdecydowałem się na złożenie pudła w starym stylu, z własnoręcznie dobranymi podzespołami. Coraz mniej ludzi tak robi, najpowszechniejsze są obecnie laptopy, za którymi ja osobiście nie przepadam, choć kiedyś tylko się o nich marzyło. Dzisiaj laptop jest właściwie najtańszą formą komputera, ale już mówi się o komputerach-pendrive'ach, czyli urządzeniach będących pełnowartościowym komputerem zamkniętym w pudełeczku wielkości zapalniczki. Nie ma w tym już żadnego elektronicznego romantyzmu, który czuje się podczas własnoręcznego składania komputera od podstaw.

Zdałem sobie sprawę jak skomplikowane jest to zagadnienie do typowego Kowalskiego, który nie brał udziału w rozwoju komputerów typu PC i nie ma w tej dziedzinie żadnej wiedzy. Jest tyle czynników, które należy wziąć pod uwagę, tyle typów podzespołów, które trzeba do siebie dobrać w odpowiedni sposób. Opiszę to na przykładzie komputera, który złożyłem siostrze.

Zacznijmy od początku, od tego co widać na pierwszy rzut oka, czyli od obudowy. Można wybrać wielką (big tower), średnią (middle tower), malutką (micro tower lub itx). Od tego jaką obudowę wybierzemy będzie zależało jaką płytę główną włożymy do środka. Do obudowy typu micro lub itx nie włożymy nigdy żadnej sensownej karty rozszerzającej możliwości i poprawiającej wydajność komputera, takiej jak karta graficzna, więc należy to mieć na uwadze. Siostra otrzymała średniej wielkości obudowę, do której wchodzi płyta w standardzie ATX. Tutaj należy wiedzieć, że ATX to nie tylko rozmiar płyty, ale przede wszystkim sposób jej zasilania. Na początku zeszłej dekady komputery przeszły ze standardu zasilaczy AT na ATX, co w praktyce oznacza tyle, że kiedyś komputer nie mógł się sam wyłączyć, konieczne było naciśnięcie mechanicznego przycisku. To dlatego w systemie Windows 95 lub 98 na koniec pojawiał się komunikat mówiący, że "można teraz bezpiecznie wyłączyć komputer". Obecnie komputer wyłączy się sam, a przycisk, którym włączamy i wyłączamy zasilanie jest przyciskiem cyfrowym, nie mechanicznym.

Podstawą, na której wszystko montujemy jest płyta główna, a sercem komputera, wykonującym praktycznie wszystkie obliczenia, jego procesor. Procesory są produkowane przez dwie firmy: Intel i AMD. Kupując płytę główną musimy wiedzieć jaki typ procesora zamierzamy wstawić. To jednak nie wszystko. Procesor wchodzi w gniazdo, a gniazd tych jest kilka typów. Siostra otrzymała procesor firmy Intel, wchodzący w gniazdo typu Socket 1155. Do takiego gniazda wejdą też szybsze procesory, takie jak Pentium, i3, i5 lub i7, ale tylko te ich wersje, które pasują do Socket 1155. Istnieją bowiem wersje tych samych procesorów wchodzące do gniazda Socket 1150, mające o pięć styków mniej, będące procesorami kolejnej, czwartej generacji i wtedy musimy użyć innej płyty głównej, z gniazdem Socket 1150. W przypadku wyboru procesora firmy AMD nazwy gniazd i ich typy będą zupełnie inne. Procesory mają swoje prędkości, wyrażone ilością operacji, które są w stanie wykonać w ciągu sekundy. Siostra otrzymała procesor o prędkości 2700 GHz, ale prędkość procesora nie zależy tylko od tej wartości. Procesor może mieć mniejszą lub większą ilość rdzeni i siostra otrzymała dwurdzeniowy procesor Intel Celeron.

Procesor musi być w czasie pracy chłodzony. Po zamontowaniu go na płycie głównej należy nałożyć na niego wentylator. Możemy zdecydować się na ten dołączany standardowo do procesora lub kupić wentylator innej firmy, pamiętając o tym, że różne typy gniazd mają różne standardy mocowań wentylatorów. Przed założeniem wentylatora musimy z kolei pamiętać o paście termoprzewodzącej, którą nakładamy na powierzchnię procesora. W przypadku użycia standardowego wentylatora, odpowiednia pasta będzie naklejona na sam wentylator i nic nie musimy z nią robić, ale w przypadku doboru alternatywnego wentylatora pastę musimy rozprowadzić sami. Oczywiścię jest kilka typów past, nie mogłoby być inaczej...

Następnym elementem jest pamięć RAM. Obecnie standardem są pamięci typu DDR3, dlatego do komputera siostry nie mógłbym włożyć pamięci od komputera, który składałem w roku 2008, korzystającym z pamięci typu DDR2. Płyta główna siostry ma tylko dwa gniazda na kości pamięci RAM i otrzymała dwie kości po 2 gigabajty, w sumie ma więc 4 gigabajty RAMu. Pamięci mają tak zwane opóźnienia, im są one mniejsze, tym szybciej pamięć działa, ale prędkość zależy także od częstotliwości pracy, która musi być odpowiednio dobrana do płyty głównej. Płyta siostry obsługuje maksymalną częstotliwość 1333 MHz. Pamięci mogą działać w trybie DUAL, z czego warto skorzystać, by podwoić szerokość pasma. Oznacza to, że lepiej użyć dwóch kości pamięci po 2 GB, niż jednej mającej 4 GB. Jeśli płyta ma cztery gniazda na kości pamięci, wtedy trzeba wiedzieć, w które gniazda włożyć posiadane dwie kości, by pracowały one w trybie DUAL. Dla ułatwienia gniazda są odpowiednio pokolorowane.

Płytę główną wstawiamy do obudowy, wkładając do niej najpierw zaślepkę na tylną ściankę, pasującą do wyjść na tylnym panelu płyty. Wszystkie kable z naszej obudowy podłączamy w odpowiednie miejsca na płycie, na przykład jeden kabel musi połączyć przycisk włączający komputer, znajdujący się na naszej obudowie, z odpowiednim gniazdem na płycie głównej. Dzięki temu wciśnięcie przycisku przekaże sygnał do płyty głównej, a ona przekaże sygnał do zasilacza i komputer zacznie pracować. Obudowa posiada kilka kabli, na przykład takie, które łączą diodę informującą o pracy dysku lub przycisk reset, albo gniazdo USB na przedniej ściance z odpowiednimi złączami na płycie.

Zasilacz, napędzający cały nasz komputer i wszystkie jego podzespoły, musi mieć odpowiednią moc. Siostra otrzymała zasilacz o mocy 500 watów, co w zupełności wystarczy nawet w przypadku komputera mającego podłączoną silną kartę graficzną i kilka dysków twardych. Z zasilacza wychodzi kilkanaście kabli zakończonych różnymi typami złączy. Nie możemy użyć zasilacza sprzed dziesięciu lat, ponieważ nie będzie miał on odpowiednich złączy, które dziesięc lat temu nie występowały na płytach głównych, takich jak złącze służące do podpinania dodatkowego zasilania procesora, czy złącze zasilające nowe typy kart graficznych PCI-E. Dyski twarde i nagrywarka DVD także muszą być podłączone do zasilacza, aby docierał do nich prąd.

Dyski twarde i nagrywarki występują obecnie w standardzie SATA, będącym następcą dawnego IDE. SATA są o wiele łatwiejsze w konfiguracji i mają cienkie, wygodne kable sygnałowe oraz zasilające. W standardzie IDE trzeba było na każdym dysku ustawić przy pomocy zworki odpowiedni jego tryb, by wszystko działało jak należy, ale w przypadku SATA wszystko dzieje się automatycznie. Nagrywarki, które służą także do odtwarzania płyt, podzielić obecnie można na dwa typy - nagrywarki DVD i nagrywarki BLU-RAY. Siostra otrzymała nagrywarkę DVD, z której i tak praktycznie nigdy nie skorzysta. Dyski twarde mają oczywiście swoje pojemności, czyli ilość miejsca na dane, które można na nich zapisać. Siostra otrzymała jeden dysk o pojemność 1 TB, czyli jednego terabajta. Jest to klasyczny dysk z wirującymi talerzami, ale obecnie w tej dziedzinie zachodzi mała rewolucja, gdyż klasyczne dyski są wypierane przez dyski typu SSD, nie posiadjące rzadnych części mechanicznych, nie wydające z siebie żadnych dźwięków, a przy okazji działające dużo szybciej. Póki co dyski takie są jednak bardzo drogie - za cenę klasycznego dysku o pojemności 1 TB, czyli 1000 GB, można kupić dysk SSD o pojemności dziesięciokrotnie mniejszej - 120 GB.

Do wyświetlania grafiki na monitorze niezbędna jest karta graficzna. Dawniej każdy komputer musiał mieć kartę graficzną właśnie w postaci "karty" wsuwanej w odpowiednie złącze na płycie. Na początku były to złącza typu ISA, później zatąpiono jest złączami PCI, następnie AGP z różnymi prędkościami, 4x i 8x, a obecnie standardem jest złącze PCI-E x16, które także dzieli się na różne wersje, obecnie 3.0. Z tego powodu nie wstawimy do obecnego komputera karty graficznej sprzed dziesięciu lat, ale kartę muzyczną owszem, ponieważ zwykłe złącza PCI przetrwały w komputerach do dziś i siostra ma na swojej płycie dwie ich sztuki. Obok znajduje się złącze nowego typu, bardzo krótkie, noszące nazwę PCI-E x1. Używanie karty graficznej nie jest jednak w przypadku komputera siostry konieczne, ponieważ posiada on tak zwaną zintegrowaną kartę graficzną. Kiedyś zintegrowane karty graficzne znajdowały się na płcie głównej, obecnie jednak, w przypadku procesorów Intel, są one przeniesione do samego procesora, dlatego zmieniając procesor zmieniamy także kartę graficzną. Procesory Celeron dysponują mało wydajną kartą graficzną Intel HD, ale droższe procesory mają lepsze ukłądy, nie mające jednak i tak szans w porównaniu z prawdziwymi kartami graficznymi, które wkłada się w złącze PCI-E x16.

Temat można pięknie rozwijać, co chętnie bym zrobił, zanudzając wszystkich śmiertelnie, ale serwis photoblog.pl nadal nie pozwala na pisanie dłuższych notek. Jeśli jesteś typowym Kowalskim to złożenie komputera pozostaw komuś doświadczonemu, ewentualnie kup sobie laptopa. Mi składanie komputerów i śledzenie ich rozwoju sprawia wielką przyjemność.


2015.06.24 / Środa / 21:08 - Incredible is now

Monitor odebrany, podłączony, działa dobrze i jest niezły, choć nie idealny. Wkurzające jest to, że w obecnych czasach przy zakupie każdego większego sprzętu bezpośrednio w sklepie jesteśmy namawiani przez sprzedawcę do przedłużenia i rozszerzenia gwarancji. Wiem, że sprzedawca po prostu musi składać taką propozycję, bo każy mu to robić jego szef, ale ja nigdy nie skorzystałem z rozszerzena gwarancji, bo zawsze jest to spory wydatek - w przypadku tego monitora musiałbym dopłacić sto złotych. Mój dawno niewidziany przeze mnie przyjaciel Jacek jest obecnie bardzo sprawnym wciskaczem przedłużonych gwarancji, na swoim obecnym stanowisku w sklepie z elektroniką. Opowiedział mi trochę o swojej pracy i po tym co się naczytałem cieszę się, że pracuję nadal na smsach. Kapitalizm to jedno wielkie gówno.

Monitor przywiozłem autobusem, a przez las przewiózł mnie Tata, który ponownie jest w na tyle dobrej formie, że może siadać za kierownicą. Gorzej z bratem Taty, który ostatnio przechodzi przez ciężki okres, co na pewno ma negatywny wpływ na samopoczucie Taty. W każdym razie samochodu od rodziny nie kupujemy, bo kochamy naszego Fiata Punto, który ostatnio przeszedł kolejną naprawę - wymianę drugiego wahacza. Nasz sąsiad strasznie się przy tym namęczył, aż boimy się, że za następną wymianę czegokolwiek w naszym aucie w ogóle nie będzie chcał się zabrać.

W pracy posiedziałem dziś na smsach jakieś piętnaście minut i szybko przesadzono mnie na pisanie ogłoszeń, które trafiają do telegazety. Polega to na tym, że oglądam sobie zdjęcia kobiety i wymyślam krótką treść ogłoszenia, które mogłaby ona stworzyć. Najpierw układałem krótkie, erotyczne ogłoszenia, które wyświetlane są w telegazecie nocą, później równie krótkie, delikatne, towarzyskie ogłozenia, które wyświetlane są za dnia, a na koniec długie, rozbudowane, erotyczne ogłoszenia, które traiają na stronę internetową. Próbowałem tchnąć życie w nieistniejące kobiety, wspierając się opisami z Sympatii, niekiedy kopiują je słowo w słowo. W miarę ciekawe zajęcie, przyjemniejsze niż nudne pisanie typowych smsów...

Podałem dyspozyje na cały lipiec, bo będę w tym miesiącu częściej siedział na dyżurach teamleadera. Wiem, że remontu w lipcu raczej nie przeprowadzę, bo w swoich dyspozycjach chciałem być jak najbardziej dyspoycyjne, więc póki co remont przenoszę na sierpień. A może młodsza siostra pomaluje za mnie mój pokój?

Po pracy Gosia chcała ze mną zjeść pizzę, ale po pierwsze wyszedłem z firmy trzy godziny wcześniej niż ona, a po drugie zupełnie nie stać mnie na pizzę, bo po ostatnich wydatkach i słabych zarobkach po raz pierwszy od dawna spadłem do samego zera, a nawet nieco poniżej. Na szczęście nie planuję kolejnych wydatków, poza leczeniem zębów i... Zdobywaniem prawa jazdy.


2015.06.24 / Środa / 08:08 - Popiełuszki o poranku

Dzisiaj do pracy nietypowo, autobusem. Uwielbiam warszawskie spacery o poranku. Przypominają mi się wszystkie piękne wagary mojej młodości. Najchętniej ruszułbym teraz w miasto zamiast iść do pracy, ale w życiu dorosłym już się tak nie robi. Szkoda. Właśnie minęło dziewięć lat mojej pracy. Marysia, która prowadziła z nami spotkanie informacyjne w pierwszej firmie, miała wtedy 21 lat. Wszyscy byliśmy tacy młodzi... Obecnie nadal jestem dosyć młody, ale to już nie to samo.


2015.06.23 / Wtorek / 15:54 - Z Gosią na burgerze

Wtorek, mój drugi dzień wolny. Dzisiaj nie robię niczego szczególnego, ale wczoraj odwiedziłem gabinet dentystyczny w Izabelinie, gdzie pani dentystka sprawnie i bezboleśnie wypełniła mój ubytek przydziąsłowy. Po zapłaceniu 130 złotych umówiłem się na kolejną wizytę za dwa tygodnie. O aparacie na zęby na razie tylko myślę, tak samo jak o implancie siódemki, jednak rzadnych konkretnych działań w tym kierunku póki co nie planuję podejmować.

Dzień wcześniej, w niedzielę, odwiedziłem Gosię i jej dwa koty - jej dawną kicię Perłę oraz jej nowego kotka Rysia, którego dostała ode mnie. Perła nie jest zadowolona z obecności Rysia, prycha na niego, syczy, a nawet potrafi mu przyłożyć w pyszczek łapą, gdy za bardzo się do niej zbliży. Ryś niewiele sobie z tego robi, biega jak szalony, wspina się na wieszak do suszenia prania i ogólnie jest pełen życia, natomiast Perła siedzi zgaszona na sofie, albo na półce, nie przychodząc już do łóżka Gosi na noc. Wszysko wskazuje jednak na to, że Gosia już nie odda mi Rysia, bo za bardzo go pokochała. :) Z Gosią poszliśmy do pobliskiej restauracji na smacznego burgera, którego jedną połówkę widać na powyższym zdjęciu.

Złożyłem siostrze komputer, zainstalowałem na nim Windows 7, zapakowałem nasz poprzedni monitor do pudła, a nowy, 27 calowy Asus, odbiorę jutro z Komputronika w Złotych Tarasach. Tym razem pieniądze na monitor wyłożyła młodsza siostra. Komputer wraz z monitorem będę musiał zawieźć do Puław, co nie będzie zadaniem łatwym, bo oba sprzęty trochę ważą. Jakoś sobie jednak poradzę.

Wkrótce będę musiał urządzić malowanie swojego pokoju, ale to dopiero w drugiej części lipca. Na żadną wyprawę rowerową już się w tym roku nie wybieram, chyba że krótką, tygodniową, na przykład po terenach leżących za Lublinem i po Podkarpaciu. Ogólnie jednak marnie się czuję. Wczoraj bolał mnie kręgosłup i byłem nieco usztywniony, więc najwidoczniej majowa rehabilitacja w ogóle nie pomogła.


2015.06.19 / Piątek / 01:20 - To nie kotka, to kot!

Sensacyjne odkrycie - kicia Rysia okazałą się być kotem Rysiem. Tak stwierdził weterynarz, do którego zabrała go Gosia. Wiek kotka oszacowano na pięć tygodni. Gosia pomyślała trochę na spokojnie i zaczęła się zastanawiać nad oddaniem nam kotka, gdyż dla niej trzymanie go jest nieco problematyczne. U nas Ryś nie będzie zbyt szczęśliwy, nocując samotnie w zimnym garażu i będąc stale atakowanym przez kleszcze.

Siedzę już przy swoim nowym komputerze, a raczej przy starym komputerze w nowej obudowie. W zasadzie nie jest on ani trochę stary, ma dopiero półtora roku i jestem z niego zadowolony, szczególnie po wymianie procesora. Z obudowy też jestem zadowolony, nawet bardzo.

Tymczasem nadal rozważamy wszyscy zakup nowego samochodu. Mi w zasadzie nie jest on do niczego potrzebny...


2015.06.18 / Czwartek / 11:37 - Fractal Design Define R4

Moja stara obudowa, ta po prawej, trafi do Puław, do siostry. Moja nowa, ta po lewej, będzie mi służyć, mam nadzieję, przez kolejne lata. Sporo się ostatnio zmieniło w konstrukcjach obudów do komputerów, dokonał się pewien postęp, ale spokojnie, nie będę tutaj opisywał szczegółów. ;) Najgorsze, że w ciągu ostatniego tygodnia musieliśmy kupić dwa systemu operacyjne od Microsoftu, płacąc tej firmie ponad 800 złotych. Wybraliśmy już nieco stary, ale nadal najlepszy Windows 7, które będzie wspierany jeszcze przez pięć lat.


2015.06.18 / Czwartek / 11:30 - Gosia adoptowała kicię Rysię

Gosia, gdy dowiedzialę się, że mam nową kicię, zapragnęła do mnie przyjechać i poznać ją osobiście. Gdy zobaczyłem jak bardzo kicia podoba się Gosi, zaproponowałem, by Gosia zaadoptowała kicię. Skończyło się na tym, że godzinę po północy kicia, po otrzymaniu imienia Rysia, pojechała w koszyku do Warszawy i od teraz mieszka razem z Gosią. Dobrze, bo u nas podłapała w ciągu jednego dnia sześć kleszczy, bo na naszym trawniku jest ich mnóstwo. Kto by pomyślał, że Gosia otrzyma od nas kicię, której jeszcze wczoraj rano nie znaliśmy.

Tymczasem skończyły się moje cztery dni wolne, za pół godziny wsiadam na rower i jadę do pracy, po drodze wstępując do sklepu z częściami do samochodu, ponieważ w naszym fiacie trzeba wymienić drugi wahacz. Wczoraj dowiedziałem się, że mój brat cioteczny chce sprzedać swój samochód, Renault Thalia z 2004 roku, więc mamy możliwość dokonania okazyjnego zakupu. Póki co zastanawiamy się nad nim...

Ach tak, prawo jazdy... Póki co idę na borowanie zęba w poniedziałek, właściwie pierwszy raz w życiu. To nie może być gorsze od mojej ostatniej, kwietniowej przygody z dentystą.


2015.06.17 / Środa / 13:41 - Nowa kicia

Usłyszałem dzisiaj na podwórku jakieś tajemnicze odgłosy, poszedłem w ich kierunku i znalazłem małą kicię, którą ktoś przerzucił przez nasze ogrodzenie. Kicia od dzisiaj mieszka z nami, trzeba jej tylko wymyślić jakieś imię.


2015.06.16 / Wtorek / 01:34 - W nowym mieszkaniu Gosi

Cztery dni wolne, z czego dwa już minęły. W niedzielę wypoczywałem w domu, ale w poniedziałek wsiadłem na rower i pojechałem do Gosi, do jej nowego mieszkania na Mokotowie. Okolica bardzo fajna, mieszkanie też, choć obecnie jest jeszcze zupełnie puste i czeka je remont. Kolejna mądra i pracowita kobieta dorobiła się mieszkania. W zasadzie w moim wieku ciężko poznać kobietę, która nie miałaby swojego mieszkania, co oczywiście jest dobre także dla mnie, bo być może kiedyś z tego skorzystam, wprowadzając się do takiej, która się we mnie zakocha. Oczywiście ja też muszę się zakochać, by nie było tak jak rok temu, gdy miałem szansę zamieszkać z poprzednią Gosią, chyba całkiem porządnie we mnie zakochaną, do której ja jednak niczego nie czułem. Tegoroczna Gosia to zupełnie inna opowieść, ostatecznie także bez happy-endu. Przynajmniej przyjaźń nadal trwa i nawet dostałem pozwolenie na umieszczanie tutaj jej zdjęć. Fajnie, bo na naszym pierwszym spotkaniu była przecież tak zamknięta na wszystko, na co później się otworzyła. Widocznie zodiakalne byki potrzebują jednak trochę czasu.

Obecnie najchętniej spotkałbym się z Edytą, moją ulubioną rozmówczynią, którą znam już trzy i pół roku. Na Sympatii poznaję kolejne dziewczyny, spośród których dwie lub trzy chcą się ze mną spotkać, ale na razie jakoś nie mam na to czasu, albo jestem po prostu za słabo zaangażowany. Wolałbym jednak z Edytą...

Pograliśmy dzisiaj z siostrą w badmintona, poruszaliśmy się trochę na świeżym powietrzu, czego już dawno razem nie robiliśmy, bardzo dawno. Szybko doszliśmy do wniosku, że najfajniej gra się pięcioma lotkami naraz. Strasznie się zmęczyliśmy i zapragneliśmy rozsiąść się leniwie przed komputerami... Rozleniwiamy się.

Mój blog nadal ma sporo nieuzupełnionych wpisów, ale jeszcze to nadrobię. Przed śmiercią chciałbym przecież zamknąć wszystkie tematy. ;)

Kupiłem wczoraj kolejny komputer stacjonarny, a raczej zamówiłem poszczególne części komputera, który trafi do Puław, do starszej siostry. Zdecydowałem się nie kupować komputera zintegrowanego z monitorem, typu all-in-one, tylko złożę wkrótce normalne, duże pudło, wstawiając w nie mój poprzedni procesor, który leży teraz nieużywany. Wyjdzie taniej niż kupienie all-in-one. Oto moja metoda na złożenie siostrze komputera - nowe, dobre części kupiłem sobie, zostaną one u mnie, a te tańsze pojadą do siostry. Tak samo zrobimy z monitorem - starszej siostrze damy nasz duży, ale marny monitor, będący jednym z najgorszych zakupów w moim życiu, a sobie kupimy nowy, ja na spółkę z młodszą siostrą. Ostatecznie wszyscy powinni być zadowoleni.

Ach tak, obciąłem włosy...


2015.06.13 / Sobota / 08:50 - Zmieniło się

W końcu wyburzyli ruderę przy wjeździe w naszą drogę. Dzisiaj praca, ale od jutra cztery dni wolne. A może by tak pojechać do Sójek?


2015.06.12 / Piatek / 23:21 - Die blog

Mam wrażenie, że mój blog zdycha razem ze mną.


2015.06.08 / Poniedziałek / 16:05 - Smells like Michał

Zawsze jak to czytam to mam wrażenie, że o mnie chodzi. :) No, pora zabrać się za wypełnienie poprzednich notek treścią... E, w cholerę, opisałęm trzy dni wyprawy i już mam dość. :P Kładę się do łóżka, bo mnie znowu głowa boli i węzły chłonne znowu mam powiększone. :( Więc to jednak nie przez ząb.


2015.06.06 / Sobota / 23:13 - GTA V

Od wczoraj posiadam wreszcie jakąś współczesną, nowoczesną grę - GTA V, zajmującą aż siedem płyt DVD, zjadającą 60 GB na twardym dysku, instalującą się ponad sześć godzin! Wymieniłem procesor w swoim komputerze i teraz mam całkiem niezłą maszynę z i5 na pokładzie, która po wymianie karty graficznej będzie całkowicie wymiatać. Ostatnio przeinstalowałem też system operacyjny Windows 7, decydując się tym razem na wersję 64 bitową, bo takiej wymaga widoczna powyżej gra. GTA V jest olśniewające, dawno już żadną grą się tak nie zachwyciłem, szkoda tylko, że nie mam zbyt wiele czasu na jej przechodzenie. Co więcej, nadal nie przeszedłem GTA IV, ale spoko, nie mam teraz dziewczyny, więc czasu powinienem mieć więcej. Gosia podjęła ostateczną decyzję, że będziemy po prostu przyjaciółmi, czyli w sumie taką samą jak na naszym drugim czy trzecim spotkaniu. Szkoda. Smuteczek. Znowu muszę szukać kobiety...


2015.06.04 / Czwartek / 16:54 - Back

Jakoś nie mam siły...